عضو محترم خانواده بسپار پی ایرانیان

امروز روزی مهم برای خانواده بسپار پی ایرانیان است. زادروز شما

شاید مشغله‌های محیط کار و هیاهوی زندگی شخصی هر کدام از ما، اهمیت و جایگاه اصیل این روز را از یادمان برده باشد. اما حقیقتا این روز یادآور نفس «بودن» ماست. بودنی که به تنهایی مقدس‌ترین دارایی انسان است. بودنی که تضمین یک کل منسجم است، خانواده بسپار پی ایرانیان…

بر پایه فرهنگ کلان مجموعه، تلاش واحد سرمایه انسانی مجموعه بسپار پی ایرانیان، همواره در راستای ارج نهادن به نقش بی‌دلیل ارزشمندترین سرمایه مجموعه، یعنی اعضای این خانواده بزرگ بوده و خواهد بود. شاید هیچ عبارتی گویاتر از اقرار به اثر ماندگار شما در مجموعه بسپار پی ایرانیان نباشد. امروز، یعنی زادروز شما را در کنار هم جشن گرفتیم تا شادمانیمان تا دیرزمانی به یادگار بماند. از این روز، جز طرح لبخند خانواده بسپار پی ایرانیان، یادگاری دیگر نزد شما به امانت گذارده خواهد شد.

واحد سرمایه انسانی تلاش بر آن داشته و خواهد داشت تا این یادگار، سفیر معنایی سبز از دل روزمرگی‌ها باشد و این شمایید که از میان آن‌ها، معنایی را برای دیگر سالی از زندگی برخواهید گزید. امید است تا این رویدادهای کوچک اما ماندگار، جوانه‌ای دیگر باشد برای همدلی بیشتر، برای پروازی بلندتر و ساختن رویایی سبزتر برای شما در کنار خانواده بزرگ بسپار پی ایرانیان. زادروزتان مبارک

واحد سرمایه انسانی مجموعه بسپار پی ایرانیان

 


واحد سرمایه انسانی مجموعه بسپار پی ایرانیان به عنوان یکی از رسالت‌های وجودی خود، تمام تلاش خود را برای توسعه فردی اعضای خانواده بزرگ بسپار پی ایرانیان به کار می‌بندد. در این راستا پس از بررسی‌های فراوان و مطالعه حجم انبوهی کتب حوزه توسعه فردی و مدیریت فردی در فضای کاری، کتب زیر را برای مطالعه و توسعه هدفمند به عنوان هدیه زادروز اعضا انتخاب کرده است و بدون شک روز به روز بر تعداد و غنای محتوایی این کتب خواهد افزود. در ادامه به معرفی مختصر هر یک از این کتب خواهیم پرداخت.

معرفی کتاب نویز:

تصویر کنید در یک شهر دو پزشک برای یک عارضه به دو تشخیص متفاوت برسند و نسخه‌ی کاملاً متفاوتی برای بیمار بپیچند، یا دو قاضی برای افرادی با جرم‌های یکسان احکامی بسیار متفاوت صادر کنند. فرض کنید استخدام شما در شرکتی بزرگ تابع میزان حال‌وحوصله‌ی مصاحبه‌کننده با شما باشد. برای پی‌‎بردن به خطاهای موجود در قضاوت‌های انسانی و مقابله با آن‌ها، باید از اجزای مختلف آن (سوگیری و نویز) شناخت خوبی داشته باشیم. همان‎گونه که در این کتاب می‌خوانیم، گاهی حتی نویز، اهمیت بیشتری از سوگیری خواهد یافت. بااین‌حال، این نوع خطا در گفتگوهای روزمره‎ی عمومی و حتی در سطوح بالاتر سازمانی به‎ندرت تشخیص داده می‌شود. به تعبیری رمانتیک، سوگیری بازیگر نقش اولی است که بر روی صحنه‎ی نمایش هنرنمایی می‌کند، درحالی‌که نویز همان سیاهی‌لشکری است که در پسِ صحنه درحال ایفای نقش است. درباره‌ی سوگیری در هزاران مقاله‎‌ی علمی و ده‌ها کتاب مشهور بحث و بررسی شده، اما در بسیاری از همین مقالات حتی اسمی از نویز برده نشده است. کتاب حاضر تلاشی است برای اصلاح این نابرابری، که به‌تفصیل و با مثال‌های بسیار به موضوع «نویز» می‌پردازد و پاسخی را برای سؤالات زیر می‌یابد:

  • تفاوت بین نویز و سوگیری چیست؟
  • ماهیت قضاوت انسانی چیست و چگونه می‌توان دقت و خطای آن را اندازه‌گیری کرد؟
  • قضاوت پیش‌نگرانه چیست و قوانین، فرمول‌ها و الگوریتم‌ها چه مزیت‌هایی به قضاوت‌های انسانی دارند؟
  • دلایل اصلی ایجاد خطای نویز چیست و چگونه می‌توان قضاوت انسانی را بهبود بخشید و از خطا جلوگیری کرد؟

معرفی کتاب بی حد و مرز:

تعداد کمی از ما می‌دانیم که با استفاده از چند روشِ عملی می‌‌توانیم مغزمان را ارتقا دهیم و بر توانایی یادگیری خود بیفزاییم. بیش‎ترمان آگاه هستیم که با ورزش و رژیم غذایی مناسب می‌توانیم سلامت قلب‎مان را بهبود دهیم، اما بسیاری‌ از ما نمی‌دانیم که می‌توانیم مغزمان را هم تا حد زیادی بهبود دهیم و به این صورت زندگیِ خود را غنی‌تر کنیم. ما در دنیای فناوری متولد شده‌ایم و هیچ‌چیز مهم‌تر از سلامت و کارایی مغزمان نیست، مغزی که همه‌چیزِ زندگی‌مان را کنترل می‌کند. یادگرفتنِ تفکیکِ داده‌ها و ابداع روش‌ها و مهارت‌های جدید برای رشد در جهانی آشفته، در دریای متلاطم اطلاعات، برای بقا در قرن بیست‌ویکم ضروری است. توانایی یادگرفتنِ سریع‌تر و آسان‌تر موجب می‌شود هر چیز دیگری در زندگی ممکن شود. این یعنی بهترین زمان است که مغزمان را هم مانند بدن‎مان پرورش دهیم. همان‌طور که به بدنی سالم نیاز دارید، به مغزی انعطاف‌پذیر و قدرتمند و پرانرژی هم نیاز دارید. شغلِ جیم همین است؛ او مربیِ خصوصیِ بهبودِ عملکرد مغز است.

معرفی کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید :

بیشتر افراد، علت نارضایتی و حس ناخوشایندی که نسبت به زندگی احساس می‌کنند را نمی‌دانند. این موضوع زمانی پیچیده‌تر می‌شود که برخی از افراد موفق یا ثروتمند نیز از زندگی خود ناراضی هستند و با مشکلات بسیار زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. یانگ و کلوسکو به عنوان دو تن از بزرگترین روانشناسان حاضر، ریشه بسیاری از مشکلات شخصیتی را در دوران کودکی می‌بینند و علت وجود اینگونه مشکلات را بررسی می‌کنند. پس از آن راه حل‌هایی ساده ولی کاربردی برای چگونگی غلبه بر این دست از مشکلات را ارائه می‌کنند. رویکرد این کتاب را شاید بتوان در سطور زیر جست‌وجو کرد:

آیا مدام به سمت رابطه با افرادی کشیده می‌شوید که با شما سرد برخورد می‌کنند؟ آیا حس‌ می‌کنید که نزدیک‌ترین افراد به شما، به اندازه کافی به شما اهمیت نمی‌دهند یا درکتان نمی‌کنند؟ آیا حس می‌کنید که ذاتا فردی دچار کمبود هستید که هیچکس نمی‌تواند شما را بپذیرد یا دوست داشته بدارد؟ آیا از آنجا که نیازهای دیگران را بر نیازهای خود ترجیح می‌دهید، هرگز به آنچه که می‌خواهید نمی‌رسید؟ آیا هرگز نمی‌دانید که نیازهای شما حقیقتا چه هستند؟ آیا حس می‌کنید اتفاق بدی رخ می‌دهد که باعث می‌شود زخمی معمولی ترسی سهمگین در شما به وجود می‌آورد؟ فارغ از هر اندازه تحسین عمومی و تایید اجتماعی که از دیگران دریافت می‌کنید، آیا همچنان احساس نارضایتی، ناکامی و حق نشناسی از جانب دیگران می‌کنید؟

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید به قلم جفری. ای‌. یانگ و جانت ای. کلوسکو با سوالات بالا آغاز می‌شود و از آن‌ها به عنوان تله یاد می‌کند. در کتاب با 11 تله رایج در زندگی که ریشه بسیاری از مشکلات عاطفی و کاری ما هستند آشنا می‌شویم. تله زندگی: «الگویی است که از کودکی آغاز و تاثیرات آن در تمام طول زندگی منعکس می‌شود». الگو‌ها با خانواده به عنوان آغازگر شکل‌دهی شخصیت کودک آغاز می‌شوند. بعد از آن تمام آسیب‌هایی که هرکس در کودکی خود می‌بیند جزیی از شخصیت او می‌شود. متاسفانه این تله‌های زندگی هستند که مشخص می‌کنند ما چطور فکر کنیم، احساس کنیم، عمل کنیم و عملکرد و احساسمان را منتقل کنیم. آن‌ها باعث بروز احساساتی مثل خشم، ناراحتی و اضطراب می‌شوند و به همین دلیل است که بعضی افراد در موقعیتی که انگار همه‌چیز دارند باز هم لذت زندگی را نمی‌چشند و نسبت به موفقیت‌هایی که کسب کرده‌اند باوری ندارند. جفري يانگ به عنوان بنیانگذار طرحواره درمانی (Schema Therapy) به همراه همکارش ژانت كلوسكو در این کتاب آموزش می‌دهند که چگونه می‌شود تله‌های زندگی را، همین‌طور که در زندگی نمایان می‌شوند، دنبال کرد و چگونه تا زمانی‌که این الگو‌های غلط از زندگی محو نشد‌ه‌اند، با آن‌ها مقابله کرد.

معرفی کتاب طرز فکر :

کارول دوک، استاد مشهور روانشناسی دانشگاه استنفورد، در نتیجه ده‌ها تحقیق و بررسی خود در زمینه دستاوردها و موفقیت، به ایده‌ای پیش‌گامانه دست یافته است. او در کتاب طرز فکر (به انگلیسی Mindset)، توضیح می‌دهد که چرا موفقیت ما، تنها مرهون قابلیت‌ها و استعدادمان نیست، بلکه نحوه نگرش‌مان به آن‌ها نیز بسیار حایز اهمیت است. او مشخص می‌کند که چرا ستایش هوش و توانایی افراد باعث سوق دادن آن‌ها به موفقیت و دستاوردهای خوب نمی‌شود، بلکه می‌تواند آن را نیز به خطر بیندازد. با داشتن طرز فکر صحیح، ضمن اینکه می‌توانیم در مسیر موفقیت و دستیابی به اهداف شخصی و حرفه‌ای‌مان گام برداریم، می‌توانیم به کودکان و همکارانمان نیز برای موفق شدنشان کمک کنیم. دوک حقیقتی را آشکار می‌سازد که والدین، معلمان، مدیران و ورزشکاران موفق می‌دانند: چگونه یک ایده ساده در مورد ذهن، می‌تواند باعث ایجاد عشق به یادگیری و داشتن انعطاف‌پذیری لازم برای دستاوردهای شگرف در هر زمینه‌ای می‌شود!

معرفی کتاب تفکر سریع و کند

اگر از شما بپرسند به چه فکر می‌کنید، معمولاً می‌توانید به این پرسش پاسخ دهید. شما باور دارید که می‌دانید در ذهنتان چه می‌گذرد. این امر، معمولاً شامل سیری آگاهانه است که به تفکری دیگر می‌انجامد؛ اما این تنها راه فعالیت ذهنتان محسوب نمی‌شود و البته چندان هم معمول نیست. بسیاری از احساسات و اندیشه‌های شما بی‎آنکه منشأ آن را بدانید، پدید آمده‌اند. شما نمی‌توانید مشخص کنید چگونه وجود چراغی را روی میزتان متوجه شدید یا آزردگی همسرتان را در صدای او پشت تلفن تشخیص دادید یا چگونه خطری را در جاده بدون آگاهی‎یافتن از آن، پشت سر گذاشته‌اید. عملکرد ذهنتان، که شکل‎دهندۀ برداشت، ادراک و تصمیم‌گیری‌هاست، در سکوت ذهن ما جریان دارد. در این کتاب بیشتر به سوگیری‎های شهودی یا درون‎یابی پرداخته شده است؛ اما این تمرکز بر خطاها از ارزش هوش انسان نمی‌کاهد؛ همان‌گونه که توجه به بیماری‌ها در متون پزشکی، تندرستی را زیر سؤال نمی‌برد. بیشتر ما در اغلب اوقات، در وضعیت سلامت به سر می‌بریم و بیشتر داوری‌ها و اعمالمان در غالب اوقات به‌جا هستند. ما در زندگی خود معمولاً اجازه می‌دهیم احساسمان راهنمای ما باشد. اطمینانی که به باورها و احساسات شهودی خود داریم، معمولاً درست است؛ اما همیشه این‌طور نیست. ما اغلب، حتی هنگام ارتکاب اشتباه هم به خود اطمینان داریم. احتمالاً یک ناظر بی‌طرف در تشخیص خطاهایمان موفق‌تر از خود ما عمل می‌کند.

معرفی کتاب ۱۲ قانون زندگی

کتاب « ۱۲ قانون زندگی » جردن بی پیترسون، از مطرح‌ترین کتاب‌های روان‌شناسی و موفقیت منتشر شده در سال ۲۰۱۸ است و از زمان انتشار، همواره در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویرک‌تایمز، آمازون و … بوده است. این کتاب در حقیقت ساده شده کتاب قبلی او یعنی «طرح‌واره‌های معنا: معماریِ باور» است. هر کس در دنیای مدرن امروز چه چیزی را باید بداند؟ روان‌شناس مشهور جُردن بی. پیترسون برای پاسخ به این سؤال که از مشکل‌ترین سؤالات زندگی است، به طور اختصاصی حقایق به دست آمده‌­ی تاریخی را با نتایج جذابِ تحقیقات پیشرفته علمی ادغام می‌کند. دکتر پیترسون در این اثر با زبانی طنز، شگفت‌آور و آموزنده به ما می‌گوید که چه سرنوشت تلخی در انتظار آنهایی است که بیش از حد انتقاد می‌کنند. دکتر پیترسون در این کتاب، در تمام این وادی‌ها سفر می‌کند و نظم، آشوب، آزادی، ماجراجویی و مسئولیت را مورد بحث قرار می‌دهد و در نهایت حکمت دنیا را در ۱۲ قانون عملی و ژرف برای زندگی خلاصه می‌کند. کتابِ «۱۲ قانون زندگی» چیزهای عادی و مدرنِ علم و ایمان و طبیعت انسان را در هم می‌کوبد و در عین حال ذهن و روح خوانندگانش را دگرگون و بزرگ می‌کند. این ۱۲ قانون به ما کمک می‌کنند تا درست زندگی کنیم، بتوانیم وزنِ خودآگاهی خودمان را تحمل کنیم. بتوانیم دانش و‌ آگاهی از شکنندگی، ضعف و مرگ خودمان را تحمل کنیم، بدون این که احساس غم، خشم، حسادت و یا میل به انتقام ، تخریب و نابودی داشته باشیم.

 


در دنیای مدرن، ما ساعات قابل توجهی از روز را در محل کار و به دور از خانواده یا دوستان خود مشغول ساختن آینده‌ای روشن برای خود و عزیزانمان هستیم. وجه حرفه‌ای و شخصی زندگی هر کدام از ما مستقل از یکدیگر عمل نخواهد کرد. در یک تعادل آرمانی، زندگی شخصی و حرفه‌ای افراد، به صورت دوطرفه و پایدار یکدیگر را تغذیه می‌کنند. واحد سرمایه انسانی مجموعه بسپار پی ایرانیان به عنوان یکی از گام‌های خود در راستای افزایش تعادل میان زندگی شخصی و حرفه‌ای اعضا، بازی‌های فکری متنوعی را به عنوان هدیه زادروز اعضا انتخاب کرده است تا بهانه‌ای باشد برای اوقاتی خوش در کنار عزیزانمان. البته ناگفته نماند که این بازی‌ها، علاوه بر تغدیه روانی ما و ایجاد تجربه‌ای دلچسب در جمع خانواده یا دوستان، به تقویت طیف گسترده‌ای از شایستگی‌های عمومی موثر در فرایند توسعه فردی منجر خواهد شد.

 


فیدیبو اولین و بزرگترین فروشگاه کتاب الکترونیکی و صوتی ایران است. اپلیکیشن فیدیبو برای مطالعه‌ی قانونی کتاب الکترونیکی و صوتی بر روی موبایل، تبلت و رایانه شخصی طراحی شده‌است و کتب پرشمار این فروشگاه در دسته‌بندی زیر قرار می‌گیرد:

  • کتاب های الکترونیکی و صوتی

داستان و رمان، سبک زندگی، روانشناسی، هنر، مدیریت، تاریخ، علمی، علوم اجتماعی، شعر، فلسفه، کودک، اقتصاد، زنان، حقوق، انگلیسی

  • پادکست

روایی، روانشناسی و توسعه فردی، علمی، مدیریت، سینمایی، موسیقی، شعر و داستان، تاریخی

  • مجله

سبک زندگی، فرهنگی هنری، اجتماعی، مدیریت، سینما

 


متمم فضایی برای مطالعه و یادگیری «منسجم» و «سازمان‌یافته» است. متمم مباحث متنوعی را در حوزه‌های کسب و کار، روانشناسی و توسعه فردی پوشش می‌دهد و کمک می‌کند دوستان متممی در هر زمینه به منابع محکم، مستند، مستدل و به‌روز دسترسی داشته باشند.

  • مطالب متمم اصیل (اوریجینال) هستند.
  • متمم مجموعه‌ای از مقالات آموزشی نیست.
  • متمم خود را به عنوان مترجم نمی‌شناسد.

فهرست درس‌های متمم :

 


فرادرس بزرگترین پلتفرم دروس دانشگاهی آنلاین کشور است. فرادرس هم اکنون که به عنوان بزرگترین دانشگاه آنلاین ایران، باکیفیت‌ترین آموزش‌ها را به بیش از ۶۰۰ هزار دانشجوی عضو خود از سراسر جهان، ارائه نماید.​ هدف فرادرس ایجاد دسترسی آسان، همیشگی و همگانی به دانش آکادمیک و تخصصی می باشد.