• پی سی تمپلیت
 • مدیرهاست
 • انجمن جوملا ایران
 • 12
 • 14
 • 15
 • 33

سخن مدیر عامل

ایده تاسيس شرکت بسپارپی ايرانيان در زمستان 1386 با درک لزوم شکل گيری مجموعه ای به عنوان پيمانکار تخصصی بهسازی خاک، توسط جمعی از دانش آموختگان دانشکده فنی دانشگاه تهران شکل گرفت. اين موضوع در فروردين ماه 1387 منجر به تاسيس شرکت بسپارپی ايرانيان گرديد. اين مجموعه بادر اختيار گرفتن دانش فنی روز دنيا و تکيه بر فناوری های نوين مهندسی در زمينه طراحی، تامين مصالح، مديريت و اجرای پروژه های مهندسی ژئوتکنیک فعاليت مي­نمايد. ارائه خدمات فنی جامع در قالب يک مجموعه واحد از عمده عوامل موفقيت پروژه­های اين شرکت بوده است. احترام به حقوق کارفرمايان و ساير ذينفعان، تلاش در جهت بسط و گسترش تکنيک های نوين بهسازی خاک در مهندسی عمران، استفاده از نیروهای جوان و متخصص دانشگاهی، تدوین مجموعه تجارب حاصل از طراحی و اجرای پروژه­های مختلف در قالب مقالات و غیره و ارائه آن به جامعه مهندسی کشور، از جمله مهمترین اهداف شرکت در طول سالیان گذشته بوده است.  انجام و تحويل بیش از يکصد پروژه از بدو تاسيس شرکت تاکنون و رضايت مندی کارفرمايان از مجموعه خدمات فنی شرکت موجب گردیده شرکت بسپارپی ايرانيان به عنوان يکی از مطرح­ترين شرکتها در عرصه مهندسی ژئوتکنيک در کشور شناخته شود.

 

عملیات پایدارسازی گود پروژه بیمارستان آتیه غرب به عنوان یکی از خاص ترین پروژه های پایدارسازی در کشور از شهریور 1393 آغاز شد. طراحی سیستم پایدارسازی توسط دفتر فنی شرکت بسپارپی ایرانیان انجام و به تایید مشاورین کارفرما رسیده است. با توجه به وضعیت توپوگرافی اطراف پروژه و جهت کنترل نیروهای وارده به سازه بیمارستان، دیواره های جنوبی و غربی در نیمی از ارتفاع بصورت دائمی طراحی و اجرا گردید. کلیه ضوابط آیین نامه ای درخصوص دائمی بودن طرح در این مقاطع از قبیل حفاظت در برابر خوردگی، در نظر گرفتن ضرایب اطمینان بیشتر و نیز بررسی سناریوهای محتمل در مقطع المان های مسطح کننده در آینده در این طرح لحاظ شده است. وجود تراز آب زیرزمینی در عمق 20- متر موجب شد که گودبرداری از این عمق تا کف گود با چالش مهار و کنترل آب زیرزمینی مواجه گردد. در این خصوص اجرای گالری زهکشی پیرامونی و انتقال مداوم آب استحصال شده به سامپ مرکزی ساختمان موجب کنترل حجم اصلی آب گردید. همچنین با ایجاد دو شبکه زهکشی در پشت شاتکریت بصورت ترکیب ژئودرین های صفحه ای و شبکه لوله گذاری استخوان ماهی اتصال آب های سرگردان با شبکه زهکشی کف صورت پذیرفت. در نهایت شبکه زهکشی کف گود شامل لوله گذاری و اجرای فیلتر، اجرای پتوی شنی توسط شرکت بسپارپی ایرانیان اجرا شد سیستم پایدارسازی در ضلع جنوب به منظور کنترل تغییر شکل بصورت ترکیب نیل، انکر و شمع های بتنی به قطر 1 متر بوده است که کلیه این   شمع ها به عمق 50 متر با دستگاه حفاری هیدرولیک شمع، حفاری و سبدگذاری و بتن ریزی شده است در هر مقطع از خاکبرداری و به منظور اجرای انکر بر روی شمع ها عملیات کر گیری بوسیله دستگاه های مخصوص انجام و ادامه عملیات با دستگاه های حفار پیگیری شده است. از نکات برجسته این پروژه استفاده از سیستم ابزار دقیق ( از بروز Geokon) شامل 4 عدد اینکلانیو متر، 5 عدد اکستنسومتر و 10عدد لودسل با دقت بسیار بالا در پروژه بوده است که قرائت های مداوم در طول اجرای پروژه و مقایسه نتایج حاصل از آن با تحلیل ها نشانگر انطباق کامل عملیات طراحی و اجرا بود. همچنین کلیه نتایج حاصل از قرائت ابزار دقیق با 2 سیستم پایش نقشه برداری شامل سیستم ایستگاه آزاد (free station) و روش میکروژئودزی کنترل و مقایسه شده است.

در نهایت پس از اجرای عملیات پایدارسازی و همچنین خاکبرداری با حجم حدود 320.000 مترمکعب و اجرای سیستم زهکشی کف عملیات عایق بندی بوسیله پوشش GCLو یک لایه ژئوممبران LLDPEدر کف و دیواره ها توسط شرکت بسپارپی ایرانیان به انجام رسید.

 

جدیدترین پروژه ها

 • پروژه همقدم
  پروژه همقدم
 • پروژه سهیل
  پروژه سهیل
 • پروژه ابن سینا
  پروژه ابن سینا
 • پروژه مطهری
  پروژه مطهری
 • پروژه بیمارستان آتیه 2
  پروژه بیمارستان آتیه 2
 • پروژه ونوس
  پروژه ونوس